First Day Free Printable

 My oldest baby is old enough to start Preschool and I'm a momma wreck over here!  I don't know what happened!  She was just a little baby a second ago and now she's growing up and leaving me! I don't know what I'm going to do with myself when she's gone!  We've got our own special world together and I'm not ready to share her with the rest of the world.  I know, I'm a crazy person. 

I wanted to make a cute sign for her to hold on her first day and I thought I would share it with all of you.  I did Preschool through 12th grade so you have one for all your babies.

I wish my babies would stop growing up already!  Here's the PDF for all of the signs.  Be sure to just print the current page so you don't print all 13 pages.  Hope you all are handling this first day better than I am!  I'll just be over hiccup-sobbing till she comes back haha.  Thanks for stopping by friends!


12 comments

 1. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 2. If some one needs to be updated with newest technologies afterward he must be pay a visit this website and be up to date every day. outlook email login

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 5. toptan iç giyim tercih etmenizin sebebi kaliteyi ucuza satın alabilmektir. Ürünler yine orjinaldir ve size sorun yaşatmaz. Yine de bilinen tekstil markalarını tercih etmelisiniz.

  Digitürk başvuru güncel adresine hoşgeldiniz. Hemen başvuru yaparsanız anında kurulum yapmaktayız.

  tutku iç giyim Türkiye'nin önde gelen iç giyim markalarından birisi olmasının yanı sıra en çok satan markalardan birisidir. Ürünleri hem çok kalitelidir hem de pamuk kullanımı daha fazladır.

  nbb sütyen hem kaliteli hem de uygun fiyatlı sütyenler üretmektedir. Sütyene ek olarak sütyen takımı ve jartiyer gibi ürünleri de mevcuttur. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu'da çokça tercih edilmektedir.

  yeni inci sütyen kaliteyi ucuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Çok çeşitli sütyen varyantları mevcuttur. iç giyime damga vuran markalardan biridir ve genellikle Avrupa'da ismi sıklıkla duyulur.

  iç giyim ürünlerine her zaman dikkat etmemiz gerekmektedir. Üretimde kullanılan malzemelerin kullanım oranları, kumaşın esnekliği, çekmezlik testi gibi birçok unsuru aynı anda değerlendirerek seçim yapmalıyız.

  iç giyim bayanların erkeklere göre daha dikkatli oldukları bir alandır. Erkeklere göre daha özenli ve daha seçici davranırlar. Biliyorlar ki iç giyimde kullandıkları şeyler kafalarındaki ve ruhlarındaki özellikleri dışa vururlar.

  ReplyDelete
 6. Thanks for taking the time to share with us such a great article. I found such a significant number of fascinating stuff with regards to your blog particularly its discussion. Keep doing awesome.
  Do check
  Paypal Login
  gemini login

  ReplyDelete
 7. This website was... how do I tell it? Relevant!! I finally found something that helped me. Thanks a lot! Good post. Thank you very much .. It is quite easy to get a Turkish Visit Visa. All you have to do is apply online for the e Visa of Turkey for which the form is easily filled.

  ReplyDelete
 8. Great work.. Thanks for this post. Foreign travelers who wish to apply for Azerbaijan visa must check the Azerbaijan visa requirement before filling the application.

  ReplyDelete